10 Şubat 2010 Çarşamba

*7*

Biliyorum geç kaldım geç kaldım.Mim mim mim :) hemencik başlıyorum (:
Beni mimleyen canlar mim için öpüldünüs ...

Mervem* http://satiraralarindakalanlar.blogspot.com/
Chain -Rule'cum* http://chain-rule.blogspot.com/ -
.7. Maddede .B.E.N.1) Yüzünde gülümseme olmadan yaşayamam ben ! Hüznün üzüntünün de kıymetini bilirim ancak her daim bir güneş olsun suretimde isterim.Bir tebessüm..Bir sıcaklık..Yolda yürürken karşılaştığım çocuklara gülümserim.Trafikte kırmızı ışıkta 2 araba yanyana geldiğimizde içinde bir ufaklık varsa göz kırparım & dil çıkarırım..Çocuk önce afallar (: ardından gözlerinin içindeki pırıltıyı görürüm.El sallarız birbirimize..öylece uzaklaşırız.
*Sabah işe giderken mahallemizin bakkalına gülümser günaydın derim.Adam çocukluğumuzun kahramanı :p Küçüklük düşlerimden biriydi - bir gece beni bakkalda unutsalar keşke- acaba sabaha kadar bütün herşeyi yiyebilir miyim ?
*İşten dönerken komşumun çocukları boynuma atlar..Öperim gıdıklarından :) Okul nasıldı diye
sorarım..Onlar bana rengarenk hayaller dolu resimler çizer o küçük elleriyle.Ben onları ofisimde duvara asarım.
Nitekim hep gülerim-gülümserim.Kalbim sıcaktır.Bu sıcaklığı paylaşırım.Yüzümdeki o koskoca gülümsemeyle..asla tüketmeden asla vazgeçmeden.

2) Tanrının bize armağan ettiği bu mucize hayatı tüm farkındalığıyla yaşamaya çalışırım.Boş gözlerle bakmam etrafıma.Anlamlar yaratırım.Bulutlara bakarak hikayeler yazarım.Her rengi yaşarım.İnceden hüzün kaplar içimi bazen.Sızlatır derinden.Onun o siyah rengini de severim.Çünkü o hüzün bana sevgimi, sahip olduklarımın değerini anlatır.Ya hiçbirşey anlatmasaydı? Bomboş olmaz mıydı öylesine anlamsız?


3)Sahip olduğum hiçbir anıya sırtımı dönmem...Kucaklarım geçmişimi.Çocukluğumu her daim gözlerimde taşırım.Sesime yansır içimdeki şarkılar.Ses kayıtlarım durur hala.Çizdiğim resimler buzdolabının üstündedir( 5-6 yaş çizimlerim :p) Ekmeğin ucunu koparıp yemektir tokluğum , sımsıkı bir sarılmadır tüm açlığım.Bisiklete binmek , misket oynamak , saklambaç oynamaktır özlemim.Pazarda soğuk su satmaktır ilk iş deneyimim.Dut ağacı tepelerinde saçı başı dağılmış ufak bir kızımdır.Çocuğumdur hala.Oyun oynamayı severim.Kurgular yaratırım küçüklerle sıkılmadan.Yüz boyama setlerim vardır.Bayramda seyranda yüzlerini boyarım eve gelen miniklerin :)


4)Ayrıntılara takılmayı severim.Kimi zaman can yakan bu durum çoğunlukla beni ben yapandır.İnce düşünürüm.Hiç olmadık hiç beklenmedik duygulardan yakalamak isterim karşımdaki insanı.Onun belki birkaç saniye sürecek gülümseyişi için ben uzun yollar katederim.Göze alırım.Sevdiklerimle varım.Ama gerçekten inandıklarımla...


5) Yemek yapmayı çok severim.Yemeyi daha çok severim.:p Eve geldiğimde o duyumsadığım yemek kokusudur beni benden alan.Annesi babası çalışan tek çocuk modunda olan ben yıllardır hasretim eve geldiğimde annemi görmeye.Şimdi sabahları annem babam ben üçümüz çıkıp işe gidiyoruz.:) Ben büyüdüm işe girdim bir emekli olmadı kadın yaaa :p6) *Alışveriş delisiyimdir.Makyajdır süstür püstür pek bayılırım.Beğenilmekten hoşlanırım.Zerafet benim için önceliklidir.Yalnız bu süs püs yüzünden başıma gelmeyen kalmadı.Çok dikkat çekiyormuşum diye az laf işitmedim zamanında birisinden ! Saatlerce ne giysem diye düşünebilirim.Hatta haftalar öncesinden başlayabilirim hayal kurmaya.Kendimi iyi hissettirecek olan ne varsa yapmaya çalışırım.


*Türk Edebiyatı hayranıyımdır.Şiirsiz asla yola çıkmam (: Rock Müzik dinlerim ilkokuldan bu yana.Şarkıların iniş çıkışlarını ruhumla hissederim.


7) Birde ben öyle "birçocuksevdim" ki ... Hatırlamak istemediğim yalnızca birlikte hatırlamak istediğim bir çocuk ! Bir çocukluk masalı belki de...şimdi olmayan bir düş.Bırakmak zorunda kaldığım bir düş.Kim büyütecek bu yarım kalmış düşümü?
Ona şöyle demiştim " Melekler ölmez...Yalnızca GÖRÜNMEZ OLURLAR...O melek ağladığında senin de yastığın ıslanır...

Aman herneyse işte :p


Mimliyorum mimliyorum mimliyorum Ellacığımı -Sufleler-

5 yorum:

 1. canim benim ne cok ortak yönumuz varmis öyle :) mimini ilk firsatta degerlendircem. öpuldun

  YanıtlaSil
 2. Neşeyi ve kederi harmanlayan tarzınız, insanın çocuk tarafına hitap eden uslübünüz etkileyici...

  YanıtlaSil
 3. *ella : ben de zaten öyle düşünmüştüm ortak yönümüz olduğunu... :)

  *annelili : beğenmene sevindim (: hem de çok :)

  YanıtlaSil
 4. Ellerine, yüreğine sağlık bitanem :)

  YanıtlaSil
 5. Bizde mimledik sizi, blogumuza uğrarsanız...

  YanıtlaSil